ÇOCUKLARDA KARİYER PLANLAMASI

Her çocuk biricik, eşsiz, dünyaya harika tatlar bırakma potansiyeliyle gelen ve asla başkalarıyla kıyaslanamayacak kadar kendine özgü bir hamur. Evet yanlış okumadınız, “hamur”. Ebeveynlerin en zorda kaldıkları konu ise, bu hamura şekil verip onun pişmesine ve içinde barındırdığı lezzetleri ortaya çıkarmasına yardımcı olmak.

ASTROLOJİDE ELEMENTLER VE NİTELİKLER

Yeryüzünde bulunan tüm ölümlü canlıların 4 elementten meydana geldiği kavramı, bir teori olarak ilk kez MÖ 5. yüzyılda Sicilyalı Empedocles tarafından kullanılmıştır. Her şeyin temeli, kökü elementlerdir der Empedocles… Element kavramını geliştirenler ise Plato ve Aristo’dur. Plato her öğenin yeryüzünde aynı güçte ve mutlak olduğunu söylemiştir.

İÇİMİZDEKİ GÖKYÜZÜ

Kendi iradesi dışında dünyaya gelen insanoğlu varoluşundan itibaren hep hayatın anlamını sorgulamıştır. ”Niçin buradayım?”, ”Hayatımın amacı ne?!’’, ”Nasıl davranmam gerek?” gibi… Geleceğin belirsizliğinden korkan insan, gözlerini gökyüzüne çevirmiş ve gezegenlerin hareketleriyle yeryüzü arasında bağlantılar kurarak ipuçları aramıştır.

DOĞUM HARİTASINDA EVLER VE ANLAMLARI

Eski zamanlardan beri, astroloji kendini tanıma için bir araç olmuştur ve kişiye kendisini anlama, hayatını biçimlendirme olanağı sunar. “Niçin buradayım?”, “Hayatımın amacı ne?”, “Nasıl davranmam gerek?” gibi belli başlı sorulara cevap bulmamıza yardım eder.

ÖRNEK DOĞUM HARİTASI

Astroloji kadim bir dildir.
Doğum haritamız, gökyüzündeki gezegenlerin doğum anınızdaki durumlarını gösteren bir resimdir. Haritanız doğum tarihi, doğum yeri ve doğum saatinize göre hesaplanır.